whatsapp
Destek: 05321354138 HIZLI SERVİS TALEBİ
YILLIK PETEK BAKIMI

YILLIK PETEK BAKIMI

Alüminyum peteklerin tamir ve bakımları düzenli bir şekilde yapılması ihtiyaç duyulan işler arasındadır. Alüminyum peteklerin en sık arıza çıkardığı mevzu radyatörün delinmesidir. Bu delikleri kapatan ilaçlar ile petek tamiri yapılmaktadır. Ancak eğer peteğinizdeki kaçak kimyasal ilaçla kapanmayacak kadar büyükse ve yerini biliyorsanız, bunu çözmek için kaynak yaptırabilirsiniz. Sızıntıya yol açan deliğe lehim yaparak sızıntıyı kesebilirler. Sadece bu kadar uğraşmaya ve yüksek maliyete gerek yok peteğin yenisini almak daha mantıklı ancak fiyat uygunsa yada ufak bir delik petek yeni diyorsanız onarım ettirmenizi öneririz. Kimi zaman sağlam petekler delinmiş olabiliyor bu şekilde bir durum ile karşılaştığınızda ne olursa olsun peteği söküp atmayınız.

Her marka alüminyum yada açık oturum radyatörlerin bakım ve tamir işlerini özenle meydana getiren firmamız siz değerli müşterilerine en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sunabilmeyi hedefler. Delinen radyatörleriniz için alacağınız ilaçla fazla maliyete gerek kalmadan kolayca radyatör tamiri yapılabildiğini unutmayın. Sözü edilen ilaç ufak delikler ve bu tarz şeylerin yarattığı sızıntıları ortadan kaldırır; sadece daha büyük delikler için kesinlikle uzman petek tamiri yapılması gerekir. Firmamız petek tamiri işini son aşama özenli bir halde yapar, yeni petek almanıza gerek kalmadan onarım işlemi ile peteklerinizi kullanmaya devam edersiniz. Firmamız bünyesinde oldukça deneyimli teknik ekibimizle hizmet veriyoruz, iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak onarım hizmeti talep edebilirsiniz. Sizlere hizmet vermek için daima hazırız. Son teknoloji ekipmanlarımız ve uzman personelimiz yardımıyla arızalarınızı kısa sürede gideriyoruz.

Petek Tamiri iyi mi Yapılır?

Delinmiş olan peteklerin tamiri için 2 yöntem vardır:

-    İlaç

-    Kaynak

-    İlaçla Petek Tamiri

Radyatörler ilaçla temizlendikten sonra kimyasal ilaç döşemin içine boşaltılır ve kombi 12 saat kadar çalıştırılır. 12 saatlik sürenin ardından delikler kapanmış olacaktır. Döşem ve petek tamiri konusunda devrim niteliğinde bir buluş olan bu ilaç sayesinde alüminyum peteklerin tamirini yapmak ve su sızıntılarını önlemek son derece ergonomik ve kolay hale geliyor. Petek tamirinde kullanılan bu ilaç büyük delikleri değil, yalnızca sızıntı yapan delikleri kapatmaktadır.  

Kaynakla Petek Tamiri

Delinmiş olan peteklerin tamiri için petekteki delik tespit edilir ve ilaçla kapanıp kapanmayacağı denetim edilir. İlaçla kapanacak olan delikler için tamir işleminin nasıl yapıldığından bahsetmiştik. Ancak eğer delik ilaçla kapanmayacak kadar büyükse lehim yapılması gerekmektedir. Lehim yapılması için peteğin lehim yapılacak bölgesinin kuru olması gerekmektedir. Böylece yapılacak olan kaynak daha iyi tutacaktır. Aslına bakarsak en iyi kaynak peteğin sökülüp içindeki suyun tamamen boşaltılması ve kurutulmasının ardından yapılandır. Bazı durumlarda da delinmiş olan peteğinizi sökerek onarım edip getirmekteyiz. Bu da ortalama 2 – 3 gün devam eden bir işlemdir. Tamir edilmesi ihtiyaç duyulan arızanın büyüklüğü bakımından yada evinizin tamirata uygunluğuna göre yerinde onarım ya da iş yerimizde tamir yapmaktayız.

Petek Tamir Fiyatları

Tamir edilecek petek ve yapılacak tamir işlemleri benzer biçimde faktörler onarım fiyatlarını değiştiren etkenlerdir. Bu yüzden petek tamiri fiyatları hakkında data almak için lütfen bizlere ulaşın. Petek tamiri hakkında detaylı bilgi almak, fiyatlar hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız size bir telefon uzakta olduğumuzu bilmenizi isteriz. Ekiplerimiz doğalgaz döşemı, petek tamiri ve doğalgaz ile ilgili bilumum mevzularda uzman personellerden oluşmaktadır; bu nedenle her türlü tesisat ve tamir işlemleriniz için bizi tercih edin. Müşterilerimizin memnuniyetini esas alarak çalıştığımız için bugüne dek çalıştığımız tüm işlerde müşterilerimizin memnuniyetini ve takdirini kazandık. Bizim için öncelik sizin memnuniyetinizi ve güveninizi kazanmak, arızalarınızı en kısa sürede gidermektir.

Top